Yumurtanın Saça Faydaları

Yumurtanın Saça Faydaları

Nem kaybı saçların kurumasına yol açmaktadır. Saçlara uygulanan yumurta ise saçların kaybettiği nemi kazanmasına yardımcı olmaktadır. Yumurtanın nemlendirme özelliği saçlara hem parlak hem de yumuşak bir özellik kazandırır. Yumurtanın içeriğindeki besinler sayesinde saç kırılmaları önlenir ve yenilenmesinde yardımcı olur. Yumurtanın içeriğindeki yağ asitleri A, D, E vitaminleri, protein sülfat sayesinde eski haline kavuşur. Eski canlılığına ve parlaklığına geri döner. İçeriğindeki proteinler sayesinde saç foliküllerini ve saç köklerini daha güçlü bir hale getirir. Ayrıca sülfat ve B12 sayesinde daha hızlı ve sağlıklı uzamasında yardımcı olur. Birçok faydası olan yumurtanın evde uygulayabileceğiniz saç maskeleri mevcuttur sizlerle kolaylıkla yapabileceğiniz birkaç tane saç maskesi önereceğiz.

Saçınızın uzunluğuna göre yeterli sayıda ( örneğin orta uzunlukta ise 2 adet yumurta ) yumurtayı bir kâseye kırın ve iyice karıştırın. Saçlarınızı normal bir şekilde şampuanla yıkadıktan sonra durulayın.  Daha sonra çırptığınız yumurtayı saç diplerinizden uçlara doğru sürün. Bone ile kapatın. 15 dakika kadar bekletin ve iyice yumurtadan arındıracak şekilde yıkayın. Soğuk su ile yıkamanız önemlidir. İsteğe göre birkaç kaşık zeytinyağı da ekleyebilirsiniz.

Bir diğer tarifimiz ise;

2 Yumurta, elma sirkesi, zeytinyağı ve bal kullanılacaktır. Yumurta sarısını akından ayırarak sarısını bir kaba alın. İçine 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve birazda bal ekleyip karıştırın. Homojen bir karışım elde ettikten sonra saç diplerinizden başlayarak uçlara doğru iyice yedirin. Saçlarınızı streç film ya da boneyle 3 saat kadar bekletin. Daha sonra iyice durulayın. Bu işlemi haftada 2 kere yaptığınız takdirde değişimi gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir