Domates Suyu İle Zayıflamak

Domates Suyu İle Zayıflamak

Domatesin suyu ile zayıflamak için domatesin içeriğinde yer alan zengin likopenden yararlanarak domates kürü yapıyoruz. Domatesin besin değerlerine baktığımızda Potasyum ve C vitamini olarak zengin olduğu görülmektedir. Vücudunuz için sağlıklı bir zayıflama için her gün öğle yemeğinden evvel tüketilmesi önerilen bu domates kürü için güçlü bir irade ile yemek menülerinde de gereken hassasiyeti göstermeniz gerekir.

Domates suyunu her gün 1 bardak olarak tüketin. Domates adedi olarak yine 1 tane yeterli. Domates suyunu koyduğunuz bardağın içerisine yaklaşık bir kaşık biraz limon ve ağzınızın tadını bozmayacak şekilde biraz da zeytinyağı attığınızda daha etkili bir domates kürü elde edersiniz. Zeytinyağı vitaminleri ve mineralleri vücudun daha rahat çözebilmesi ve hazmı kolaylaştırması için tercih ediyoruz. Cana Karatay’ın zeytinyağı yorumlarına dayanarak “organik zeytinyağı” çok faydalı sonucuna ulaşıyoruz. Organik zeytinyağı almak güç olsa da marketlerde yer alan zeytinyağı da kullanılabilir. Öğlen içilecek olan domates kürü bir müddet devam edildiğinde etkisini hissettirerek formda bir vücut ve zayıflamış bir beden sahibi olmanızı kolaylaştıracak.

Doğada yetişen tüm sebze ve meyveler yaratıcının bizlere sunduğu harika nimetler. Domatesten tutun da salatalık, erik, karpuz, marul, kayısı her biri binlerce faydası olan ürünler. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren uzmanlar tarafından önerilen beslenme önerileri de bu faydalara ve insan vücudundaki etkilerine göre oluşturuluyor.

Ülkemizde eski dönemlerde olmadığı kadar aktar ve şifalı ürün satan yerler çoğaldı. Bu ticaret alanının genişlemesinde TV ekranlarında boy gösteren ünlü isimlerin açıklamaları çok etkili oldu. Halen binlerce kişi bu ürünlerin faydaları için ünlü isimlerin yönlendirmelerine açık dolayısıyla doğru yapılacak bir yönlendirme ile doğru sonuçların alınmasına yardımcı olmak gerekir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir