Bebekler İçin Örgü Elbiseler, Bebek Örgü Modelleri,Bebek Yelekleri

Bebekler İçin Örgü Elbiseler, Bebek Örgü Modelleri,Bebek Yelekleri
Tüm anneler veya anne adaylarının yanında diğer ev bireyleri içinde bebekler göz önündedir. Özellikle dedeleri, büyük anneleri torunlarının rahatı ve keyfi için yerlerinde duramazlar. Haliyle bebeğin yiyeceği besin kadar giyeceği giysi de özenle seçilmektedir. Hatta çoğu insanlar bebek daha doğmadan ona giysi dolabı düzmeye başlar. Bebeğin cildi ve vücudunun kimyasal kumaşlardan etkilenmemesini istemelerinden de çoğunlukla örgü modeller tercih edilir. Kışları üşümeden ve şık geçirmesini isteyen büyükler bebekleri için en güzel modellerden seçerek hemen giysiyi oluşturmaya başlar. Oluşan modelle zaten oldukça şirin görünen giysiler tığ detaylarıyla da süslenerek daha da şıklaşır. Bu kadar rağbet gören bebek elbiselerinden dolayı yazımızda bebek elbiselerinden birine yer vereceğiz. Hem şişle hem de tığla oluşturulan bu elbiseyi 1 yaş grubuna giydirebilirsiniz.
Öncelikle elbise için gerekenler rengini kendi zevkinize göre seçeceğiniz 2 tane bebe yünü, 18 numara tığ ve elbiseyi süsleyeceğiniz fazla büyük olmayan boncuklardan oluşmaktadır. Başta, göğüs bölgesini çevreleyecek uzunluktaki zincirin her deliğine ilmek atın ve 3 kerede çıkarın. Sık bir şekilde zincir dolana kadar bu işleme devam edin. 13 sıra bu şekilde tamamlandıktan sonra etek bölümüne geçerek örümcek örneğine başlayın. Örümcek örneği için, tığdaki ilmek uzun tutulur ve yeni alınan ilmek uzunun içinden geçirilmesinin ardından aynı iple tekrar ilmek alınır. Bu şekilde 5 zincir örülüp göğüste oluşturulan çubuklardan 5. Sinin ucuna tığ sokulur ve ilmek alınır. Aynı şekilde ilmek uzun tutularak örümcek yapılarak yine 5 zincir örülür. Bu şekilde ilk örümcek sırası oluşturulmuş olur. İkinci sırada ise yeniden örümcek yapılmasından sonra tekli örümcekle 15 cm örülür. Son sırada iğneye takılan boncuklar ipe dizilerek yarısı örülüp boncuk geçirerek eteğin ilk bölümü boncuklarla süslenmiş olur. İkinci etek bölümüne gelindiğinde diğer renk iple ilk etek bölümünün 4 sıra gerisinden örümcek yapılır. 9 sıra örülmesinden sonra 10. Sıraya geçmeden ip koparılır ve tekrar boncuk dizerek son sıra süslenir.
Son olarak yaka bölümüne ise tığla devam edilir. 6 tane örülen sık çubuklar 10 cm’ye ulaştığında arka bölüme eklenerek iki yanından ikişer tane örümcek olur. Arzuya göre omuz bölümleri boncuklarla süslenebileceği gibi yaka yapımında da iki renk ip kullanabilirsiniz. Diğer yandan küçük motiflerle bebeğinizin elbisesini süsleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir