Bebeğini en çok türk anneler emziriyor!

Almanya, ABD, Çin, İngiltere ve Türkiye’nin aralarında bulunduğu bu ülkelerde yapılan bir araştırmaya göre, bebeklerini en uzun süre emziren Türkiye’de ki anneler oldu.

Dünya Emzirme Haftası 1-7 Ekim. Bu hafta kapsamında Meksika, ABD, Çin, Fransa, İngiltere, Kolombiya, Almanya, Kanada ve Türkiye’nin aralarında olduğu bu on ülkede hamileler ve anne olan kadınlarla araştırma yapıldı. 13.519 kişiyle birebir görüşülerek gerçekleştirilen 2015 Lansinoh Uluslararası Emzirme Araştırmasının sonuçlarından da anlaşıldığı üzere, Türkiye emzirme süresiyle diğer ülkeleri solladı.
Türk annelerinin %82’lik bir kısmı bebeklerin ideal olarak en az 6 ay emzirilmesi gerektiğini söylerken, bunu hayata geçirebilen annelerin oranı ise %68. Türkiye’de emzirme süresi diğer ülkelerden uzun olsa dahi Türkiye’de ilk 6 ay bebeklerini yalnızca anne sütü ile besleyen annelerin oranı %26.
Ayrıca bu araştırma da toplum içinde emzirme konusu da yer almış ve Dünya’da toplum içinde emzirmeyi yanlış bulanların oranı sadece %3 iken, bu oran Türkiye’de %23.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir