Bakımlı Tırnaklar İçin Yapılması Gerekenler

El ve ayak güzelliği toplumumuzda uzun yıllardan beri çok önem verdiğimiz bir estetik detaydır. Fakat bu estetik kaygımızı güzellik salonlarında çok paralar harcamadan da başarabilirsiniz. Bakımlı tırnaklar için sadece evinizde ki günlük bakımımıza dikkat etmeniz yeterli olacaktır.
Gelin size birkaç ipucu verelim.
Öncelikle tırnak bakımına yeni başlıyorsanız tırnaklarınızın hepsini aynı boyda ve küt bir şekilde törpüleyin. Her gün tırnaklarını yarım limonla ovalayın. Bu işleme uzun zaman boyunca devam etmenizde fayda var. Çünkü limon tırnakların güçlenmesini sağlayıp kırılmaları önleyecek ve ojelerin neden olduğu sararmaları da giderecektir. Uzama aşamasına devam ederken her gün limonla ovduktan sonra bir tırnak cilası da sürerseniz kırılmaların tamamen önüne geçmiş olursunuz.
Yukarıda saydığım işlemler doğrultusunda tırnaklarınızın uzayacağına garanti verebilirim fakat es geçemeyeceğimiz bir başka etken de dengeli beslenmenizdir. Dengeli beslenmediğiniz bol su içmediğiniz sürece tırnaklarınızın uzaması imkânsız kadar zor olabilir. Çünkü tırnaklarımızı oluşturan keratin yapısı, besinlerden aldığımız demir, kalsiyum gibi temel besin yapısını oluşturan birçok maddenin varlığına ihtiyaç duyar.
Her gece yatmadan önce tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize vazelin sürmenizde tırnaklarınızın sağlıklı ve düzgün uzamasına çok yardımcı olacaktır. Ayrıca her hafta düzenli manikür yapmanızda da fayda var.
Bir kadının en önemli aksesuarıdır elleri ve tırnakları. Bakımsız ve çirkin tırnaklara ne bir yüzük yakışır ne de bir oje. Bundan dolayı tırnak bakımınıza önem vermenizi ve verdiğim ipuçlarını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir