Ayva çekirdeğindeki eşsiz mucize

Ayva çekirdeğindeki eşsiz mucize

Uzmanlar artık pürüzsüz ve lekesiz bir cilt için çok para harcamanın geride kaldığını, doğadan gelen mucizevi bitki ve meyve özleriyle kusursuz bir cilde sahip olmanın artık mümkün olduğunu vurguluyorlar. Antioksidan özelliğiyle bilinen ayvanın çekirdekleri cilt için son derece yararlı. Sağlıklı bir cilt için dengeli beslenmenin yanı sıra stresten uzak durmak ve doğal cilt bakım ürünlerini de kullanmak gerekiyor.

Ayva çekirdeğinin kullanımı ve faydaları
Pazardan almış olduğunuz ayva çekirdeğini 1 bardak suda hafif haşlayıp kapalı bir şişeye koyun. Bir hafta bekletin. Bir haftanın sonunda karışımın suyunu süzün ve geceleri yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekletin. Kuruduktan sonra yıkamayın ve üzerine kantaron yağını parmaklarınızla masaj yaparak sürün. Kırışıklıklara da son derece iyi gelecek olan bu krem, kantaron yağı sayesinde cildinizin nefes almasını ve yenilenmesini sağlar.

Ayva çekirdeğinden krem yapma
Ayva çekirdeği ile pürüzsüz bir cilt için birkaç tane ayva çekirdeğini çıkartıp 1/2 çay bardağı ılık suda, ağzı açık şekilde 1 gün bekletin. Jölemsi kıvama gelince yüz ve boyun bölgesine uygulayın ve 20 dakika bekletin. Bunun sonucunda doğal şekilde hazırlanan bu kürle cildinizdeki lekelerin yok olduğunu ve cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir