Aşk acısı nasıl unutulur?

Aşk Acısıyla Baş Etmenin En Etkili Yolları
Aşk, insanlar için dünyanın en tatlı duygusuyken, beklemediğiniz bir anda elinizden kayıp gitmesinin yaratacağı acının da en az aşkın kendisi kadar şiddetli olması normaldir. Eğer bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle sizde böyle bir acı ile baş etmenin yollarını arıyor, sizi eski mutlu günlerinize döndürecek sihirli bir formülün var olması için dileklerde bulunuyorsunuz demektir. En tutkulu aşkın bile ömrünün üç yıl olduğunu söyleyen uzmanlar, bu tutkulu aşkın bitmesinin yarattığı travmanın da en fazla iki yıl sürdüğünü belirtiyorlar. Dünyada bu kadar güzel şey olurken ve hayat göz açıp kapayana kadar hızla geçerken ömrünüzün en güzel iki yılını bir aşk acısı uğruna heba etmek istemediğinize eminiz. Aşk acısını daha kısa sürelerde yok etmenizi sağlayabilecek bazı yöntemleri uygulayarak fazla vakit kaybetmeden eski güzel günlerinize dönebilirsiniz.
Kendinize bu acıyı yaşamak için zaman tanıyın. Kalbiniz bu acıyı sonuna kadar yaşamadan sizi rahat bırakmayacaktır. İlk günler de sürekli dışarı çıkmanız, arkadaşlarınızla buluşmanız, kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor gibi görünse de bir süre sonra kendinizi şiddetli bir boşluk duygusu ve acı içinde bulmanız muhtemeldir. Bu sebeple ayrılığın ilk günlerinde kendinizi hemen sosyal hayatın içine sokmak yerine üç gün boyunca kalbinize izin verin. İstediğiniz kadar acıklı Türk filmi seyredebilir, Sezen Aksu şarkıları eşliğinde ağlayabilir, sosyal medyadan sevdiğiniz kişinin profiline bakabilir, dilediğiniz kadar çikolata yiyebilirsiniz. Aslında dondurma yemek kalori hesabınız açısından daha yararlı olacaktır ama yine de seçim size ait. Kalbinizin bu acı için sadece üç günü var, tadını çıkarın.
Kendinizi üç gün boyunca yeterince heder ettikten sonra artık acı ile vedalaşmanız gerekmektedir. Bu yolda ki bir sonraki adımınız ayrılığın vermiş olduğu negatif duygulardan kurtulmaktır. Genellikle ayrılık sonrasında kadınların, kendilerini kısa sürede toparlamalarını zorlaştıran en önemli neden, ilişkileri boyunca sevgililerinin yüzüne söyleyemedikleri birçok şeyin var olmasıdır. Ayrılık sonrasında söylenmeyen bütün o sözler ciddi bir yaraya ve sonrasında öfkeye dönüşmektedir. Birçok doktorun ve yaşam koçunun danışanlarına tavsiye ettikleri bir yöntemi kullanabilirsiniz. Kâğıdı kalemi alın ve ona söyleyemediğiniz her şeyi sanki yüzüne söylüyormuşsunuz gibi yazmaya başlayın. İçinizde söylemek istediğiniz hiç bir şey kalmayana dek istediğiniz kadar mektup yazabilirsiniz. Mektup yazma işleminiz bittikten sonraki adımınız bu mektupları yakma işlemidir. Mektupları yakmak dışarı çıkardığınız öfke enerjinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Geniş cam ya da metal bir kap işinizi görecektir. Ayrılık acısı ile baş etmeye çalışırken evimizi yakmak istemeyiz değil mi?
Yapılması gereken bir diğer yöntem de sosyal medyada eski sevgiliniz ile olan bütün bağlarınızı koparmaktır. Eski sevgilinizi ve sadece bir süre için ortak arkadaşlarınızı da profilinizden silin. Ona ait gelişmeleri bugünden itibaren takip etmemeye başlamalısınız. Kendi profilinizi asla kapatmayın, sizin hayata küstüğünüzü ve acı çektiğinizi düşünmesini istemeyiz.
Spor yapmanın sonsuz faydaları olduğunu hepimiz bilir ancak bir türlü başlamak için kendimize bir sebep bulamayız. İşte size güzel bir fırsat, spor salonlarında bulunan modernleştirilmiş ve keyifli hale getirilmiş dövüş sporlarını deneyerek hem fazla enerjinizi hem de öfkenizi rahatlıkla dışarı çıkabilirsiniz.
Artık ayrılık acısına indireceğiniz son darbe için hazırsınız. Anı silme operasyonu dediğimiz bu adım, daha önce eski sevgiliniz ile sık sık gittiğiniz yerlere gitmek ve birlikte en çok yapmaktan hoşlandığınız aktiviteleri yapmaya başlamaktır. Kendinizi en güzel hissettiğiniz halinize bürünüp, en eğlenceli arkadaşlarınızı yanınıza alarak bu mekânları gezmeye başlamalısınız. İlk zamanlar içinizde bir sızı hissetmeniz normal, hemen telaşlanmayın. Zaman içerisinde aynı yerlerde daha güzel anılarınız oluşmaya başladıkça eskilerin yerinde yeller estiğini hayretle göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir