Arkadaş seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Arkadaşlarınızı Tanıyor musunuz?
Negatif
Kendilerine ve hayata karşı öyle olumsuzlardır ki, birlikte geçirdiğiniz her dakika ömrünüzü kısaltır. Beraber iyi vakit geçirmenize imkân yoktur. Bir süre sonra sizin de kendinizi kötü hissetmeye başlamanız kaçınılmazdır.
Ehliyetsiz Eleştirmen
Bazı insanlar her şeyi eleştirmenin akıl üstünlüğü olduğunu zannederler. Öyle ya sizin göremediğiniz fark edemediğiniz yığınla hatalı ayrıntıyı onlar tespit edebiliyor.
Kendi Aklına Hayran Yaşayanlar
Sohbet etmek olanaksızdır. Haklısın kelimesi kitaplarında yazmaz. Ayrıca sizi haklı bulması için hiçbir sebep de yoktur zira size zaten fikriniz sorulmamıştır. Hiçbir konuda yardım talep etmemeyi, fikir almamayı marifet zannederler.
Dert Kumkumaları
Her şey problemdir onlar için. Dert edinilecek mevzular nimettir. Hayatlarından dertlerini çekip alın, geriye hiçbir şey kalmaz. Söylenmek iletişim kurma biçimleridir.
Bunalım Müptelaları
Dert kumkumalarından terk farkları iletişim biçimlerinin söylenmek üzerine kurulu olmamasıdır. Bu tip insanlar bulundukları ortamda sürekli mutsuz bir görüntü verirler. Yüzleri gülmez, anlatılanlara kayıtsız kalırlar. Ta ki sizin dikkatinizi çekip de siz, nen var diyene kadar beklerler. Bir defa sormanız yetmez. Yalvarmanız şarttır. Hiç kendinizi yormayın, hatta ilgilenmeyin bile, zira bir süre sonra zaten kendileri anlatmaya başlayacaktır.
Dediğim Dedik
Bu tip insanlar içinde bulundukları topluluğun genel isteklerine saygı göstermezler. Çoğunluğa uymak gibi bir nezaketleri yoktur. Karşısındaki 1 kişi de olsa, 20 kişi de olsa kendi isteklerini dayatırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir