Aranızda mesafe sorunu olmasın!

O uzaklara gitti diye kendinizi üzüp, gereksiz endişeler ve kıskançlıklara kapılmayın…
Sevgiliniz – eşiniz bir süre için başka bir şehir ya da ülkedeyse ve bunun ilişkiniz açısından büyük bir tehdit olduğuna inanıyorsanız artık kendinizi daha fazla üzmeyin; çünkü yapabileceğiniz çok şey var. Her şeyden önce aranızdaki mesafe ne olursa olsun her konuda dürüst olmalısınız, ilişkinizin kalitesi açısından açıklığa önem vermelisiniz. Sevgilinizi, sürekli denetlemek adına devamlı olarak telefon açıp “neredesin, kimlesin, ne yapıyorsun?” gibi sorularla bunaltmayın; çünkü bu tarz sorularla ilişkinize ve kendinize olan güvensizliğinizi ortaya çıkarmakla kalmayıp karşı tarafı da bıktırırsınız. Onu ne kadar özlediğinizi ve sevdiğinizi daha normal yollarla anlatabilirsiniz. Bu tip ilişkilerde esas olan dengeyi sağlayabilmektir; yani birlikteyken hem bireyselliğinizi yaşamalı hem de birlikteliğinizin tadını çıkarabilmelisiniz.
Bir araya geldiğinizde de aranızdaki mesafenin kötü yanlarına odaklanmak yerine sizi birbirinize yaklaştıran şeyleri ön plana çıkarmalısınız. Bunların dışında yapabileceğiniz birkaç şey daha…
• Onun yokluğunda dikkatinizi başka şeylere verin, sosyal çevrenizi genişletin, kulüplere üye olun, hayır işleriyle uğraşın.
• Zor durumdaki insanlara yardımcı olun, bu şekilde kendinizi çok iyi hissedecek, gerçekten işe yaradığınızı düşüneceksiniz.
• Hayatınızda bir kere de olsa hiç yapmayacağınız bir şeyi yapın; örneğin saçınızı hiç düşünmediğiniz bir modelde kestirin ya da hafta arası daha önce hiç düşünmediğiniz bir programa katılın.
• Spor yaparak moralinizi güçlü tutabilirsiniz. Arada sırada maçlara gitmek de yararlı olacaktır.
• Artık özleme dayanamıyorsanız duygularınızı bastırmak için kendinizi fazla tutmayın, ağlayın, çığlık atın, bir şekilde duygu yoğunluğunuzu azaltın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir