Anti Aging Kremlere Ne Zaman Başlamak Gerekir

Her kadının kâbusu olan yaşlanma belirtileri ile tam olarak ne zaman savaşmaya başlanması gerektiği konusunda çeşitli görüş ayrılıkları ortaya çıkmaktadır. Genel olarak kremler için anti aging denilince sanki 40 yaşından sonra kullanılması gerekiyormuş gibi bir izlenim ortaya çıkıyor. Bazı kadınlar erken yaşta bu tür ürünlerin kullanılmasının ileride daha çok zarar vereceğini düşünerek anti aging kremlere daha temkinli yaklaşmaktadırlar. Diğer bir kesim ise bu kremlere daha erken yaşlarda başlanması görüşünde birleşmektedirler.
Yaşlanma belirtilerini en çok tetikleyen unsurun güneş ışınları olduğu bilgisi henüz kozmetik çevrelerince çok yeni kabul edildi. Çocuk yaşlardan itibaren yaz kış güneşe en çok maruz kalan yüz ve ellerin güneş kremi ile koruma alışkanlığının çocuklarımıza kazandırılması ileride onlara verilebilecek en güzel armağan olacaktır. Bizler içinse durum ne yazık ki biraz farklı olmak durumunda. Birçok kadın güneş kremi kullanma alışkanlığını tam olarak edinebilmiş değil. Nemlendiricilerden sonra en az 30 koruma faktörlü bir güneş kremini tüm mevsimlerde kullanmak gerekiyor.
20′ li yaşlarda cilt yeterince kollojen üretebildiği için genellikle sadece nemlenmeye ihtiyaç duyuyor. Yapılan mimiklerin henüz çizgi aşamasına gelmediği bu yaşlarda, su bazlı ürünler yeterli olabiliyor. Ancak 25 yaşından itibaren mimik çizgileri yavaş yavaş oluşmaya ve 30’lu yaşlara gelince ise bu çizgiler daha da derinleşerek kendilerini iyice göstermeye başlıyorlar. Anti aging kremler genellikle sorunlar baş göstermeye başlamadan önce kullanılırsa çizgilerin derinleşme hızlarını yavaşlatabilmektedirler. Bu nedenle 25 yaşından itibaren ağır olmayan ve anti aging kremlerin başlangıç ya da ilk çizgiler serilerine ait ürünleri kullanılmaya başlanmalıdır. Çizgilere ne kadar erken müdahale ederseniz o kadar hızlı sonuç alırsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir