Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Püf Noktaları

Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Püf Noktaları
Bebekler genelde sık sık ağlarlar ağlama sebepleri altını kirletmesi, karnın acıkması ya da gaz sancısından olabilir eğer bebeğinizin altını değiştirip karnını doyurup gazını çıkardıktan sonra hala ağlıyorsa bir sorun var demektir. Ağlama nedenlerinin çeşitli sebepleri vardır altını değiştirip karnını doyurup gazını çıkartmanıza rağmen hala ağlıyorsa farklı şeyler deneyin mesela bulunduğu ortamı değiştirin.
Bebeğinizi Sakinleştirmek için Bazı Tüyolar
1- Bebeğinize emmesi için ona bir cisim verin mesela diş kaşıyıcı gibi ya da emzirin biberon ya da emzik verin.
2- Konumunu değiştirin bebeğinizi hareket ettirin özellikle bebeğinizi sallamak onu çok rahatlatacaktır. Kucağınızda sallayabilirsiniz
3- Çok şiddetli bir şekilde ağlıyorsa arabanızla gezdirmek onu sakinleştirecektir.
4- Masaj yapabilirsiniz bebeğinizin karnını ova bilir ya da sırtını sıvazlayabilirsiniz bebeğinizin gaz sancısı varsa bu şekilde masaj yaparak bebeğinizi rahatlatabilirsiniz.
5- Bebeğinize sarılın onu güvende olmasını sağlayın ona sarılmak onun yanında olduğunuzu hissettirmek bebeğinizi rahatlatacaktır.
6- Çok ağlayan bebeklere masal okumam onunla konuşmak onu sakinleştirecektir.
7- Bebeğinizi odada yalnız bırakmaya çalışın tek kalmasını sağlayın tabi bunu yaparken gözünüz kulağınız bebeğinizde olsun.
8- Yukarıda sıraladığımız tüyoların hepsini denediğiniz halde bebeğiniz susmuyorsa bulunduğu ortamdan uzaklaştırın bulunduğu ortam sessiz ise sesli bir ortama götürün ya da tam tersini deneyin.
9- Ona müzik dinletmeye çalışın.
Tüm annelere bebekleriyle sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyütmek dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir