10 Günde Kolayca Kilo Vermenizi Sağlayacak 10 Önemli Kural

10 Günde Kolayca Kilo Vermenizi Sağlayacak 10 Önemli Kural

Dengeli bir beslenme ve egzersiz programının yanı sıra evde, işte, gün içinde kendinizce dikkat edebileceğiniz küçük detaylar sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir.
Bunun için neler yapmanız gerektiğine bakalım:

  1. Bol su için

Su, kilo vermede çok önemli bir faktördür. Su içtiğinizde vücudunuzdaki toksinler dışarı atılır. Her gün en az 2 litre su içmeye özen gösterin. Bir gün içinde vücudunuzun ne kadar suya ihtiyacı olduğunu hesaplayabilmek için kilonuzu 20’ye bölün, elde ettiğiniz rakam her gün ne kadar litre su içmeniz gerektiğini söyleyecektir.

  1. Çay ya da Kahve yerine Yeşil Çay İçin

Her sabah aç karnına bir fincan sıcak yeşil çay içmek toksin atılımına yardımcı olur ve kabızlık sorununu giderir. Yeşil çayda düşük oranda kalori bulunmaktadır ve güne çay ya da kahve yerine yeşil çay ile başlamak iyi bir fikirdir.

  1. Sıcak Su + Limon + Bal Formülünü Uygulayın

Bir tatlı kaşığı limon suyu ile yarım kaşık balı sıcak suyla karıştırıp her sabah aç karnına içmek açlığınızı bastırma konusunda size yardım edecektir.

  1. Karbonhidrat Tüketiminizi Azaltın

Pirinçte oldukça fazla kalori ve karbonhidrat bulunmaktadır. Sadece pirinç tüketiminizi azaltarak bile kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Buna ek olarak beslenmenizdeki diğer karbonhidratların oranını da azaltıp daha sağlıklı seçenekleri tercih edebilirsiniz.

  1. Protein Tüketiminizi Artırın

Protein vücudumuzdaki yağı etkin bir biçimde kasa dönüştürebilir ayrıca sıkı olmayan yağı kas haline de dönüştürebilir. Kilo verme sürecinizi hızlandırabilmek için diyetinizdeki protein oranını artırıp karbonhidratların yerine sebze, meyve ve protein tercih edebilirsiniz.

  1. Lif Tüketiminizi Artırın

Çözünebilir lifler kilo vermek için harika kaynaklardır. İçerisinde çözünebilir lifler bulunan gıdaları tüketmek vücudunuzdaki kötü kolesterolü azalttığı için kilo vermenizi ve daha sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

  1. Kabızlık Sorunundan Kurtulun

Kabızlık durumu toksinlerin ve atık sayılan maddelerin vücudunuzdan atılımını engellediği için kilo verme sürecinizi de yavaşlatabilir.

  1. Abur Cuburdan Uzak Durun

10 gün içerisinde tartıda daha az kilo mu görmek istiyorsunuz? O halde abur cubur adını verdiğimiz yiyeceklerden kesinlikle uzak durun. Pizza, hamburger, sosis vb. yiyecekler içerdiği besin değerinden daha çok yağ içerir. Bu gıdalardan uzak durmanız ve daha sağlıklı seçeneklere yönelmeniz kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

  1. Soya Proteini Tüketin

Soya proteini bitkisel bir proteindir ve içerdiği yağ oranı düşük olduğu için kilo vermenize yardımcı olur.

  1. Günde İki Kere Protein İçeren Öğün Tüketin

Protein açısından zengin bir öğün kilo kaybını hızlandırır dolayısıyla örneğin kahvaltıda ve akşam yemeğinde protein içeriği zengin bir öğün tüketmeniz önemlidir. Protein shake’leri ya da salata gibi tercihler arasından seçim yapmanız mümkündür, bu gıdaların içerisindeki proteinler vücudunuzdaki yağı azaltarak kas kütlesini arttırmaya yardımcı olur.

Gün içerisinde dikkat edip uygulayacağınız bu 10 küçük kurala sadık kalmanız durumunda, sağlıklı bir beslenme ve egzersiz programıyla birlikte, sağlıklı ve sürdürebilir bir şekilde kilo vermeniz mümkün olacaktır.- Kolayca Kilo Verin – Elbette ki hareketli bir yaşam tarzı ve hepsinden önce kendinizi iyi ve mutlu hissetmeniz bu listenin her zaman en başında gelmesi gereken unsurlardır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir